Що ж таке TORCH (ТОРЧ) – інфекції

gerpesВагітність – це серйозне випробування для жіночого організму. Під час вагітності є ймовірність загострення хронічних захворювань. У цей період у жінки знижується імунітет і тому майбутня мама стає вразливою для різних інфекційних захворювань. Серед інфекцій є відносно нешкідливі для матері і плоду, а також дуже небезпечні.

Але є група інфекцій, особливість яких полягає в тому, що, будучи відносно нешкідливими для дорослих, і навіть для дітей, вони стають надзвичайно небезпечними для вагітних.

Ці інфекції прийнято називати TORCH – інфекції.

Розшифровується абревіатура TORCH наступним чином:

 

  • Т – токсоплазмоз (toxoplasmosis)
  • О – інші інфекції (others)
  • R – краснуха (rubella)
  • С – цитомегаловірусна інфекція (cytomegalovirus)
  • H – герпес (herpes simplex virus)

 

Буква О – others (інші) – маються на увазі такі інфекції, які впливають на плід, як гепатит В і гепатит С, сифіліс, хламідіоз, гонококова інфекція, лістеріоз. Нещодавно до цього переліку включили ВІЛ-інфекцію, вітряну віспу, ентеровірусна інфекцію.

Однак, як правило, в групу ТОРЧ-інфекцій включають тільки чотири перерахованих захворювання: токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус і герпес. При цьому варіанті літера О абревіатури розшифровується як друга буква слова toxoplasmosis.

Особливість ТОРЧ-інфекцій в тому, що при первинному зараженні ними під час вагітності вони можуть чинити шкідливий вплив на всі системи і органи плоду, особливо на його центральну нервову систему, підвищуючи ризик викидня, мертвонародження і природженої потворності дитини, формування вад його розвитку, аж до інвалідності.

Кров на наявність антитіл до TORCH-інфекцій найправильніше здавати ще до настання вагітності, при її плануванні.

Повторимо, що найбільш небезпечним для плода є первинне зараження торч-інфекції на тлі вагітності, особливо на ранніх її термінах, тому якщо при обстеженні на torch-інфекції до вагітності в крові жінки виявляються антитіла до цих інфекціями, то жінка може спокійно вагітніти – її дитині з цього боку ніщо не загрожує. Якщо ж перед вагітністю антитіл до інфекцій ТОРЧ-комплексу не виявляється, значить, вагітній жінці необхідно буде вживати додаткових заходів для того, щоб убезпечити від них себе і свого майбутнього малюка.

Якщо ж до настання вагітності аналізи на торч-інфекції не були зроблені, це необхідно зробити на якомога більш ранніх термінах вагітності. Причому аналізи на ТОРЧ-інфекції потрібно здати незалежно від самопочуття вагітної жінки, так як більшість інфекцій TORCH-комплексу протікають безсимптомно, і до появи серйозних ускладнень з боку плода, вагітна жінка може навіть не здогадуватися про їх існування.