Няня для дитини

babyКому сидіти вдома з дитиною кожен вирішує для себе сам. Звичайно, коли дитина зовсім маленька, краще їй перебувати з мамою. І хоча малюк тільки спить і їсть, йому все одно необхідна тільки материнська любов, ласка і увага. Ближче до року діти зазвичай здатні спокійно пережити розлуку з мамою. І якщо мамі вдома нудно або просто необхідно вийти на роботу, то вона починає замислюватися – найняти няню або обмежитись допомогою бабусі?

Безсумнівний плюс бабусі полягає в тому, що це рідна людина, яка щиро любить малюка. Бабуся, яка виростила хоча б одну власну дитину, обізнана про те, чим годувати, як гуляти, коли спати і в що одягати дитину. Якщо в сім’ї панує повне взаєморозуміння між поколіннями з питань виховання дітей, і бабуся з задоволенням буде сидіти з онуком чи онукою, то цей варіант краще, ніж няня.

Проблеми виникають тоді, коли бабуся починає чинити свавілля і не виконувати прохання батьків. Її теж можна зрозуміти – вона витрачає свої сили і час на онуків, «зарплати» за це не отримує, а отримує поради як краще доглядати за дитиною. З іншого боку, батьки мають право виховувати своїх дітей так, як вони вважають за потрібне. Якщо цей конфлікт нерозв’язний, то краще не свариться з бабусею, а найняти няню. Адже няня – це та людина, якій можна диктувати свої умови, так як вона отримує за свою роботу гроші.

Як знайти гарну няню?

Няню можна знайти будь-яку, хоч з двома вищими освітами, все залежить від фінансових можливостей батьків. Зазвичай до однорічного віку потрібна няня з медичною освітою, а після року – з педадогічною. В обов’язки няні може входити не тільки традиційний догляд за дитиною – погодувати, погуляти, змінити памперс, укласти спати і т.п., але і навчання за методиками раннього розвитку, виховання, підготовка до школи. Деякі батьки домовляються з нянею про прибирання квартири і приготування їжі для всієї родини. Однак треба розуміти, що, замінюючи вам домробітницю, няня менше часу приділяє дитині. Тому краще розділити функції няні і домробітниці на двох осіб.

Знайти хорошу няню – процес довгий і вдумливий. Велика вдача – з першого разу знайти відмінну няню на кілька років вперед. Найчастіше, таку няню «передають з рук в руки» знайомі. Це найнадійніший варіант, так як людина перевірена, відомі його звички, характер, методи виховання і ставлення до дітей. Мінуси у такого підходу теж є – з таких нянь ніяково вимагати рекомендації, медичні довідки та паспортні дані, а також може виникнути ситуація, коли знайомі виявляються в курсі ваших сімейних проблем. Тому, навіть якщо няня дісталася від близьких людей, необхідно чітко обговорювати з нею всі умови роботи.

Хорошу няню можна знайти, звернувшись в кадрове агентство, що спеціалізується на пошуку домашнього персоналу. При цьому економляться сили і час на пошук няні, але грошей витрачається більше, так як доводиться оплачувати послуги агентства. Агентство саме підбирає кілька кандидатур, які відповідають запитам батьків, а батькам залишається прийти на співбесіду і вибрати з них найбільш підходящу. Власне на цьому плюси агентства закінчуються, бо жодних гарантій надійності і порядності няні вони не надають. Тому агентство треба вибирати так само ретельно, як і няню.

Наступний, дуже поширений, спосіб пошуку няні – за оголошенням. Оголошення можна дати в Інтернеті на спеціалізованих сайтах, в газеті «З рук в руки», в журналі дитячо-батьківської тематики. Можна повісити оголошення на власному під’їзді або на стовпі біля дитячої поліклініки. При цьому способі пошуку треба бути готовим до того, що левова частка тих, хто зателефонував ніколи до цього не працювала нянею, не має  громадянства або є людьми старшого пенсійного віку. Тому дуже багато часу буде витрачено на попередній відсів кандидатів. Зате можна знайти няню, котора живе в сусідньому під’їзді, та й зарплата у неї зазвичай менше, ніж у няні з агентства.

Прийом няні на роботу

При будь-якому способі пошуку няні необхідно чітко обумовити з нею умови роботи – оплату, графік, коло обов’язків. Обов’язково перепишіть її паспортні дані, максимально кількість контактних телефонів, добре б попросити рекомендації з колишніх місць роботи, медичні довідки, в тому числі з психоневрологічного, шкірно-венеричного і наркологічного диспансеру. Дуже добре, якщо у неї є власна сім’я, дорослі діти.

При знайомстві з передбачуваної нянею, треба подивитися, як вона знаходить контакт з дитиною, запитати у неї, чим вона буде займатися з дитиною, у що грати вдома і на прогулянці, як буде вести себе в форс-мажорних обставинах (нещасні випадки, висока температура і т.п.). При цьому не потрібно боятися здатися прискіпливою або недолугої. Пам’ятайте, що ви довіряєте цій незнайомій людині найдорожче, що у вас є – власну дитину.

Якщо мамі і дитині (що важливо!) Няня сподобалася, всі умови роботи чітко обговорені, на холодильник вивішена пам’ятка з необхідними телефонами і розпорядком дня, то няня може виходити на роботу. Швидше за все, такий ретельний вибір няні буде запорукою довгого і плідного співробітництва і дитини, і мами, і няні, і бабусі з дідусем.