Як готуватися перед тим як здати аналіз крові

img_1Для проведення аналізу рівня гормонів в крові або біохімічного обстеження необхідно не менше 2 мл крові. Таку кількість можна взяти тільки з вени. При цьому значно знижується ймовірність порушення цілісності клітин крові.

Кров для дослідження здається натщесерце до 11-00. Це означає що між останнім прийом їжі і взяттям крові повинно пройти не менше восьми годин (для тригліцеридів – не менше дванадцяти). Сік, чай, кава, тим більше з цукром теж їжа, тому доведеться відмовитися від них. Можна пити воду.

Бажано за 1-2 дні до обстеження виключити з раціону жирне, смажене і алкоголь. Якщо напередодні відбулося рясне застілля, перенесіть лабораторне дослідження на 1-2 дні, а за годину до взяття крові утримайтеся від куріння.

Вміст багатьох аналитів в крові схильний до добових коливань, тому кров для визначення ТТГ, паратгормона, а також заліза здають натщесерце строго до 11 годин ранку. В цілому дослідження рівня гормонів бажано проводити завжди в один і той же час. Тоді порівняльний аналіз отриманих результатів буде коректнішим

При гормональних дослідженнях у жінок репродуктивного віку на результати впливають фізіологічні чинники, пов’язані зі стадією менструального циклу. Зазвичай, кров для визначення рівня ЛГ і ФСГ здають на 4-6 день менструального циклу, для визначення рівня естрадіолу і прогестерону – на 21-23 день циклу. Якщо перед проведенням лабораторного дослідження ви відчуваєте запаморочення, слабкість, переднепритомний стан, попередьте про це медсестру – кров у вас візьмуть в положенні лежачи.

Особливості підготовки до дослідження ПСА (PSA)

Забір крові на дослідження ПСА (PSA) проводиться строго натщесерце, не раніше ніж через 6-7 днів після будь-якого механічного впливу на простату (масаж простати, ректальне пальцеве обстеження, трансректальне УЗД, біопсія, лазерна терапія, ергометри, цисто- і колоноскопія). Напередодні виключити алкоголь, гостру і жирну їжу, виключити секс, фіз. зарядку, їзду на велосипеді і клізму.

Особливості підготовки до дослідження Пролактин (Prolactin)

Забір крові на дослідження Пролактин (Prolactin) здійснюється в перші 3 години після пробудження натщесерце. Не раніше 3 днів після комплексного медичного огляду. За 3 дні до дослідження необхідно виключити теплові впливи (сонячні ванни, сауна), фізичні навантаження (в т.ч. статевий акт), емоційне напруження, з їжі виключити гостру, жирну їжу, алкоголь, каву, какао, шоколад.

Особливості підготовки ДО ЗДАЧІ ПЛР ТЕСТУ

Для тесту на коронавірус SARS CoV-2 COVID-19 методом ПЛР  існує чіткий перелік вимог, якщо їх дотримуватись, ви отримуєте точний та достовірний результат.

«Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» рекомендує, здавати тест найкраще вранці, одразу після нічного сну.

Перед проходженням ПЛР-тестування пацієнту НЕ рекомендується:

За 6 годин:

  • вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки
  • використовувати препарати для розсмоктування

За 3-4 години:

  • жувати гумку, цукерки
  • чистити зуби, полоскати рот/ горло
  • їсти чи пити
  • курити