Як готуватися перед тим як здати кров на дослідження

Для дослідження рівня гормонів у крові або біохімічного обстеження необхідно не менше 2 мл крові. Таку кількість можна взяти тільки з вени. При цьому значно знижується ймовірність порушення цілісності клітин крові.

Кров для дослідження здається натщесерце до 11-00. Це означає що між останнім споживанням їжі і взяттям крові повинно пройти не менш восьми годин (для тригліцеридів – не менш дванадцяти). Сік, чай, кава, тим більше з цукром теж їжа, тому доведеться відмовитися від них. Можна пити воду.

Бажано за 1-2 дні до обстеження виключити з раціону жирне, смажене і алкоголь. Якщо напередодні відбулося рясне застілля, перенесіть лабораторне дослідження на 1-2 дні, а за годину до взяття крові утримайтеся від паління.

Вміст багатьох аналитів в крові схильний до добових коливань, тому кров для визначення ТТГ, паратгормона, а також заліза, здають натщесерце строго до 11 годин ранку. В цілому дослідження рівня гормонів бажано проводити завжди в один і той час. Тоді порівняльний аналіз отриманих результатів буде коректнішим

При гормональних дослідженнях у жінок репродуктивного віку на результати впливають фізіологічні чинники, пов’язані зі стадією менструального циклу. Зазвичай, кров для визначення рівня ЛГ і ФСГ здають на 4-6 день менструального циклу, для визначення рівня естрадіолу і прогестерону – на 21-23 день циклу. Якщо перед проведенням лабораторного дослідження ви відчуваєте запаморочення, слабкість, пред-непритомний стан, попередьте про це медичну сестру.

Особливості підготовки до дослідження ПСА (PSA)

Забір крові на дослідження ПСА (PSA) проводиться строго натщесерце, не раніше ніж через 6-7 днів після будь-якого механічного впливу на простату (масаж простати, ректальне пальцеве обстеження, трансректальне УЗД, біопсія, лазерна терапія, ергометри, цисто- і колоноскопія). Напередодні виключити алкоголь, гостру і жирну їжу, виключити секс, фіз. зарядку, їзду на велосипеді і клізму.

Особливості підготовки до дослідження Пролактин (Prolactin)

Забір крові на дослідження Пролактин (Prolactin) здійснюється в перші 3 години після пробудження натщесерце. Не раніше 3 днів після комплексного медичного огляду. За 3 дні до дослідження необхідно виключити теплові впливи (сонячні ванни, сауна), фізичні навантаження (в т.ч. статевий акт), емоційне напруження, з їжі виключити гостру, жирну їжу, алкоголь, каву, какао, шоколад.